Közelgő programok

kerekasztal-beszélgetést tartunk.

Témája:

Трудности преподавания РКИ

A beszélgetést a következő előadások előzik meg:

14:00-14:15 Ванда Шахвердова: Трудно ли преподавать РКИ?

14:15-14:30 Ирина Ивлиева: Формула успеха: игровые принципы на любом уроке

14:30-14:45 Ирина Голобородько: Формирование условий для создания ситуации успеха обучающихся как принципиально важный фактор преодоления языковых барьеров на занятиях по РКИ

14:45-15:00 Нина Николаева: Опыт преподавания в разноуровневой группе, проблемы и их решение

15:00-15:45 Kérdések, beszélgetés.

A kerekasztal-beszélgetésbe online is bekapcsolódhatnak, Zoom-on keresztül ezen a linken.

VÁRJUK ÖNÖKET ONLINE VAGY SZEMÉLYESEN!

Kutatók Éjszakája a DE BTK Orosz Központjában és Szlavisztikai Intézetében

Helyszínek: Szlavisztikai Intézet, Főépület 2. em. 247.

DE Orosz Központ, Dóczy József u. 5. IV. tanári villa 2. lakás)

Időtartam: 2021. szeptember 24. 15:00-tól 21:00-ig

15:00 ‒ Dr. Molnár Angelika Lucifer az Újvilágban és az orosz irodalomban című előadása, helyszín: Főépület 2. em. 247.

16:00 ‒ Teleki Anna Oroszország magyar szemmel című előadása, helyszín: Főépület 2. em. 247.

16:30 ‒ Nyina Nyikolajeva és Dmitrij Mazalevszkij Magyarország orosz szemmel című előadása, helyszín: Főépület 2. em. 247.

17:00 ‒ Troitsky Nóra és Posta Andrea Что смотрим? Filmajánló a streaming szolgáltatóknál elérhető orosz tartalmakról című előadása, helyszín: Főépület 2. em. 247.

18:00 ‒ A Debreceni Szent Háromság magyar ortodox egyházközség Templomi kórusának koncertje, helyszín: DE Orosz Központ, Dóczy József u. 5. ( IV. tanári villa 2. lakás)

18:30 ‒ Sipos Barnabás ortodox pap interaktív beszélgetéssel egybekötött előadása, helyszín: DE Orosz Központ, Dóczy József u. 5. ( IV. tanári villa 2. lakás)

19:00 ‒ Az orosz lélek hangjai ‒ énekel: Jekatyerina Zueva, helyszín: DE Orosz Központ, Dóczy József u. 5. ( IV. tanári villa 2. lakás)

19:30 ‒ Az orosz lélek hangjai ‒ énekel: Nyina Nyikolajeva, helyszín: DE Orosz Központ, Dóczy József u. 5. ( IV. tanári villa 2. lakás)