Mártírok

orosz nyelven, magyar felirattal
Rendező: Kirill Szerebrennyikov

Kezdési időpont: 2019. november 14. 18 óra

A világ rossz. A világ elmerül a bűnben. Rengeteg a hazugság, az ostoba fecsegés, a képmutatás. Az erényt meggyalázzák. A hit elveszett.
A film hőse Venjamin, egy kamasz, aki először csak nem akar részt venni az iskolai úszáson, majd egyre furcsábban kezd viselkedni. Anyja azt gyanítja, hogy drogozik, pedig egészen másról van szó: Venjamin vallási fanatikus lett. Azt hiszi, hogy mindent tud az erkölcsi normákról. Hogyan kell azokat betartani, kitől kell megvédeni őket, hogy mi a jó és mi a rossz. A viselkedése hamarosan teljesen felbolygatja anyja, osztálytársai és az egész iskola életét. Állandóan a Bibliából idéz és annak tanításait fegyverként fordítja mindenki ellen. Egyedül Jelena Lvovna, a biológiatanár képes felvenni a harcot Venjaminnal.
Hol a határ erkölcs és tűrhetetlenség között, a szabadság és az anarchia között, az ige hirdetése és a terrorizmus között, a vallás és a manipuláció között?

A belépés ingyenes, de a terem korlátozott befogadóképessége miatt, megkérnénk minden kedves érdeklődőt, hogy részvételi szándékát jelezze az esemény Facebook-oldalán!